DZIĘKI AKCJI MIESZKAŃCÓW TRÓJMIASTA KILKASET GIER PLANSZOWYCH I KSIĄŻEK TRAFIŁO NA ODDZIAŁY WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA PSYCHIATRYCZNEGO IM. PROF. TADEUSZA BILIKIEWICZA W GDAŃSKU. WSZYSTKIE TE PRZEDMIOTY POMOGĄ PACJENTOM CHOĆ NA CHWILĘ ZAPOMNIEĆ O CHOROBIE I UMILĄ IM CZAS POBYTU W SZPITALU, A CZĘŚĆ Z NICH WYKORZYSTANA BĘDZIE NAWET PODCZAS TERAPII I ZAJĘĆ GRUPOWYCH.

 

Za zbiórką gier planszowych, puzzli i książek dla szpitala, stoją znane ze swojej szczodrości panie Karolina i Magdalena, które wsparła mama jednej z naszych byłych pacjentek.
– Odwiedzając córkę w szpitalu widziałam jakie są potrzeby. Jak bardzo pacjentom brakuje rzeczy, dzięki którym mogliby choć na chwilę oderwać myśli – mówi pani Katarzyna.
– Zaczęło się od krótkiego spontanicznego wpisu na Facebooku, ale w zbiórkę zaangażowało się mnóstwo osób. Gdybyśmy miały wymienić wszystkie te osoby, na pewno kogoś byśmy pominęły. Efekt akcji przerósł nasze najśmielsze oczekiwania – przyznają organizatorki akcji i zapowiadają, że wkrótce rozpoczną kolejną zbiórkę dla pacjentów WSP.
– Chcemy zorganizować zbiórkę na zakup grilla i mebli ogrodowych. Miło spędzony czas na świeżym powietrzu poprawi samopoczucie pacjentów – wyjaśniają panie Karolina, Magdalena i Katarzyna.

Wszystkim osobą, które uczestniczyły w zbiórce, w imieniu pacjentów oraz personelu naszego szpitala z całego serca dziękujemy za okazaną szczodrość i nieocenioną pomoc.