ZESPÓŁ WYCHOWANIA DUCHOWEGO CHORĄGWI GDAŃSKIEJ ZHP, ZORGANIZOWAŁ ZBIÓRKĘ ARTYKUŁÓW PIERWSZEJ POMOCY DLA PACJENTÓW WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA PSYCHIATRYCZNEGO W GDAŃSKU.

Dzięki gdańskum zuchom i harcerzom z hufców ZHP Gdańsk – Śródmieście i Gdańsk-Portowa oraz uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 56 w Gdańsku, w środę do pacjentów przebywających na oddziałach naszego szpitala trafiły m.in. szampony, mydła, ręczniki, szczoteczki, pasty do zębów, żele pod prysznic, dezodoranty, kapcie, ręczniki papierowe, słodycze, kawy, herbaty, mleko, przekąski oraz gry planszowe i puzzle.

– Na pomysł zbiórki dla pacjentów szpitala psychiatrycznego wpadła jedna z naszych znajomych. Jesteśmy aktywni od początku pandemii. Zaczynaliśmy od organizowania maseczek, przyłbic i pomocy seniorom, a teraz postanowiliśmy pomóc pacjentom – mówi harcmistrzyni Anna Deptuła.

Gdańscy harcerze najpierw dokładnie dowiedzieli się jakich produktów najbardziej potrzebują nasi pacjenci, a później ogłosili ich zbiórkę. Rzeczy można było przynosić do Domu Harcerza i do Szkoły Podstawowej nr 56 w Gdańsku.

– Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu, bo przecież jest pandemia i szkoły są zamknięte. Mimo tego harcerze, uczniowie, nauczyciele, rodzice i wiele innych osób bardzo chętnie zaangażowało się w tę akcję – tłumaczy przewodniczka Zofia Iwaniuk – Cały czas szukamy pola do służby i taka akcja właśnie się w to wpisuje – mówi harcmistrz Radosław Iwaniuk. Harcerzom oraz wszystkim osobom bardzo dziękujemy w imieniu pacjentów naszego szpitala. Czuwaj!