Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

Sercem każdej instytucji są ludzie, którzy ją tworzą

To oni – zespół różnych specjalistów począwszy od kadry zarządzającej poprzez lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy, ratowników medycznych, psychologów, a na administracji i personelu pomocniczym kończąc stanowią o sile i jakości Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku.

Dyrekcja placówki to osoby zarówno o wysokich kwalifikacjach, jak i sporym doświadczeniu zawodowym. Ich zadaniem jest nie tylko ciągły rozwój szpitala, ale przede wszystkim dbałość o poziom i jakość świadczonych usług.

WSP w Gdańsku to jednak nie tylko kadra menadżerska, ale przede wszystkim zaangażowany i wykwalifikowany personel medyczny. To dzięki drobiazgowości i zaangażowaniu lekarzy, psychologów oraz psychoterapeutów pacjenci mogą liczyć na profesjonalną i dogłębną diagnostykę, która pozwala na stworzenie zindywidualizowanego procesu leczenia. Na końcu niego zawsze znajduje się pacjent i jego powrót do życia społecznego, rodzinnego i zawodowego. Drugim filar tej społeczności stanowi zespół pielęgniarek, pielęgniarzy oraz ratowników medycznych. Udowadniają swoją codzienną pracą, że empatyczne podejście, wyrozumiałość i pomoc, to w psychiatrii elementy tak samo istotne, co terapia czy farmakologia.

Ostatnim, choć równie ważnym, co pozostałe ogniwa jest zespół administracyjny. Tworzą go ludzie nie tylko wykwalifikowani, ale również energiczni i pełni zapału. To dzięki nim od kilkudziesięciu lat funkcjonuje największa na Pomorzu instytucja psychiatryczna przyjazna pacjentom i ich bliskim. Nie tylko wspierają przy koniecznych formalnościach w trakcie całego okresu leczenia, ale także dbają o zapewnienie niezbędnego zaplecza bez którego żadna placówka medyczna nie byłaby w stanie odpowiednio funkcjonować.

Kadra WSP